Macbook Kablo Sorunları birden farklı sebepten kaynaklanıyor olabilir. Bunların sebep ve çözümleri ile ilgili araştırma yaptık.

MACKBOOK KULLANICILARININ KABLO SORUN VE ŞİKAYETLERİ:
1-Kablo sandalyenin altında ezildi.
2-Macbook şarj kablom yırtıldı.
3-Macbook Magsafe adaptör kablosu koptu.
4-Macbook şarj aletim bozuldu.
Ezilme sıkışma gibi durumlarda bu kablolar kolayca hasar oluşabilir. Bu hasarlar kabloların en çok konnektör kısmında yaşanır.
Kabloların yırtılma sebeplerinden biride evde beslediğimiz hayvanlarımızın kabloyu oyun olarak görmesi ve bu hale getirmesidir.

MACKBOOK ŞARJ KABLOSU ONARIMI
Kablolarda meydana gelen yırtılma, ezilme, kopma gibi durumlarda kabloyu yenilemekten başka bir şey yapamayız. Kablolarımızın sıkışması veya sararken sert değil, gevşek bir şekilde sarılması durumlarına da dikkar etmeliyiz. Bu durumda yeni bir adaptör almak sizin için pahalı olabilir. Bunun için sadece bir kablo almanız yeterli olacaktır. Mackbook cihazları pahalı oldukları kadar hassastırlar. Orijinal mackbook şarj cihazınız bozulduğunda kesiklikle sahte bir cihazla şarj etmeye çalışmayın. Macbook’unuza zarar verebilir. Cihaz bağlantısını değiştirmek, yenilemek için ise adaptör bölümünü açarak eski kabloyu çıkartıp yerine yeni kabloyu takabilirsiniz. Daha fazla sorunlarda teknik servisimizden yararlanabilmek için mail atarak veya numaramızdan arayarak bize ulaşabilirsiniz.