Macbook Kablo Arızası Teknolojik ürünlerimizin kablolarının bozulması bizler için oldukça zor bir durumdur. Her kablo illaki bir gün bozulacak diye bir şey yoktur. Bozulmalarını önlemek veya ertelemek için bir şeyler yapabiliriz. Sıklıkla karşılaştığımız MacBook kullanıcılarının kablolarında oluşan genel sorunlardan bazıları şunlardır;

MacBook Kablo Arızası

  • Kablo sandalyenin altında ezildi.
  • MacBook şarj kablom yırtıldı.
  • MacBook MagSafe adaptör kablosu koptu.
  • MacBook şarj aletim bozuldu.
  • Ezilme, sıkışma gibi durumlarda bu kablolar kolayca hasar oluşabilir. Bu hasarlar kabloların en çok konnektör kısmında yaşanır. Kabloların yırtılma sebeplerinden biride evde beslediğimiz hayvanlarımızın kabloyu oyun olarak görmesi ve bu hale getirmesidir.

Benzer konular için Apple Teknik Servis

MACBOOK ŞARJ KABLOSU ONARIMI

macbook kablo arızası

macbook kablo arızası

Kablolarda meydana gelen yırtılma, ezilme, kopma gibi durumlarda kabloyu yenilemekten başka bir şey yapamayız. Kablolarımızın sıkışması veya sararken sert değil, gevşek bir şekilde sarılması durumlarına da dikkat etmeliyiz. Bu durumda yeni bir adaptör almak sizin için pahalı olabilir. Bunun için sadece bir kablo almanız yeterli olacaktır. MacBook cihazları pahalı oldukları kadar hassastırlar. Orijinal MacBook şarj cihazınız bozulduğunda kesiklikle sahte bir cihazla şarj etmeye çalışmayın.  Cihazınıza zarar verebilir. Cihaz bağlantısını değiştirmek, yenilemek için ise adaptör bölümünü açarak eski kabloyu çıkartıp yerine yeni kabloyu takabilirsiniz. Daha fazla sorunlarda teknik servisimizden yararlanabilmek için (0212) 912 45 59 numaramız dan arayarak yada Apple Servis üzerinden ulaşabilirsiniz.